Konferencja prasowa - 35. Szybowcowe Mistrzostwa Świata

14 czerwca 2018 20:01, Karol Skarżyński

13 czerwca odbyła się konferencja prasowa dotycząca 35 Szybowcowych Mistrzostw Świata, w której licznie udział wzięli przedstawiciele władz rejonu. Przedstawiono zakres przygotowań i przebieg samej imprezy a także specyfikę sportu szybowcowego i samych Mistrzostw. Organizatorzy udzielali licznie zgromadzonym przedstawicielom mediów odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące Mistrzostw.
W środę 13 czerwca na lotnisku w Michałkowie odbyła się pierwsza konferencja prasowa z udziałem gości ze wszystkich zaangażowanych w organizację mistrzostw samorządów. Przygotowanie takiej imprezy to wyzwanie logistyczne i finansowe i nie byłoby możliwe, gdyby nie wsparcie. Największe pochodzi z Ministerstwa Sportu i Turystyki, które przyjmując patronat nad wydarzeniem dotowało je również kwotą 150 tysięcy złotych.


Konferencja

„W ubiegłym roku spotkałem się kilkakrotnie z przedstawicielami aeroklubu, którzy zabiegali o pomoc i wsparcie w organizacji zawodów. Jest mi niezmiernie miło, że akurat na naszym terenie odbędzie się tak potężna impreza, że właśnie Aeroklub Ostrowski został uznany przez międzynarodową federację FAI za najlepsze miejsce do jej zorganizowania. I z wielką przyjemnością mogłem poinformować o decyzji ministra sportu Witolda Bańki, który chce jej patronować i wspierać”- powiedział senator Łukasz Mikołajczyk.
W komitecie honorowym wziął także udział marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak, którego na konferencji reprezentowała Marzena Wodzińska – członek zarządu: „Wspieramy zawsze takie imprezy – przygotowane z wielkim talentem i pasją. Dziś chodzi o promocję mistrzostw, pokazanie się z jak najlepszej strony, bo zobowiązuje do tego ranga wydarzenia. To duma i zaszczyt, że wszystko odbędzie się właśnie w Wielkopolsce”.
Obecni na konferencji goście zgodnie podkreślali – wybór Wielkopolski, powiatu ostrowskiego na tak prestiżową imprezę, to strzał w dziesiątkę i wyjątkowa okazja dla wszystkich samorządów, by dołożyć swoją organizacyjną cegiełkę:
„To ma być impreza również dla publiczności, a tej zakochanej w lotnictwie, szybownictwie tu nie brakuje. Chcieliśmy więc stworzyć warunki, by można było na lotnisko dojechać wygodnie nie tylko samochodami, ale również rekreacyjnie rowerami. Stąd decyzja o budowie drugiego etapu ścieżki rowerowej, która poprowadzi od ośrodka Piaski – Szczygliczka aż do Michałkowa i Lewkowa. Prace prowadzone są bardzo intensywnie, aby wszystko było gotowe do rozpoczęcia zawodów”- mówił Paweł Rajski, starosta ostrowski.
Z jednej strony ogrom pracy i trzy lata przygotowań, a z drugiej nagroda – czyli wspaniała reklama dla całej aglomeracji kalisko-ostrowskiej. I taką okazję należy wykorzystać.
„Jako fundacja już na początku roku zdecydowaliśmy o tym, by wesprzeć finansowo organizację zawodów i bardzo się cieszymy, że mogliśmy zrobić coś dobrego. Jako przedstawiciel miasta Kalisza jestem niezmiernie rada, że impreza takiej rangi odbywa się na naszym terenie” - powiedziała Barbara Gmerek – wiceprezydent Kalisza i członek Fundacji Rozwoju Lotniska Południowa Wielkopolska .
Po raz kolejny wydarzenia na lotnisku w Michałkowie wsparło również miasto Ostrów, które przekazało na ten cel 50 tysięcy złotych.
„Jesteśmy w kontakcie z organizatorami od dwóch lat i przygotowaliśmy się finansowo do tego zadania. Jesteśmy częścią wielkiego przedsięwzięcia i nie ukrywam, że cieszy nas zarówno znakomite towarzystwo, w jakim się znaleźliśmy jak i możliwość promowania regionu”- dodała Ewa Matecka – wiceprezydent Ostrowa.
A promować jest rzeczywiście co, bo w regionie nie brakuje pięknych miejsc, do których warto zaprosić gości. Co żartobliwie podkreślał Piotr Kuroszczyk, wójt gminy Ostrów, do której należy Michałków:
„Pamiętajcie państwo, że Michałków jest na terenie naszej gminy i dziś przed tymi zawodami możemy powiedzieć – Ostrów leży niedaleko Michałkowa, nie odwrotnie”.
Same mistrzostwa szybowcowe potrwają dwa tygodnie, ale część zawodników już jest na miejscu i trenuje.
„Liczymy na to, że będzie to wielkie wydarzenie nie tylko dla zawodników, którym gorąco kibicujemy, ale też dla mieszkańców Krotoszyna. Chcemy być częścią tego wydarzenia i móc chwalić się tak świetnie przygotowaną atrakcją”- mówił Jacek Kępa, naczelnik wydziału promocji w Urzędzie Miejskim w Krotoszynie.

35 Szybowcowe Mistrzostwa Świata potrwają od 7 do 22 lipca. Oficjalne otwarcie na ostrowskim rynku odbędzie się 7 lipca.

Relacje z konferencji zamieścili:

Infostrow.pl - link do relacji

wlkp24.info - link do relacji

Patronat medialny nad imprezą objęli:

Radio Centrum

http://www.rc.fm

Radio Eska

Infostrow.pl

Kurier Ostrowski

Życie Kalisza

Najnowsze wydarzenia

Stacja paliw

28 kwietnia 2020 08:00, Karol Skarżyński

Lubimy poniedziałki

20 kwietnia 2020 18:30, Karol Skarżyński

Łazienka z prysznicami gotowa

18 kwietnia 2020 11:00, Karol Skarżyński